Viljandi - Mõisaküla 46 km
Viljandi - Mõisaküla kitsarööpmeline raudtee avati liikluseks 1897. 
Viimased rongid, mida kohalikud kutsusid Mulgi Ekspressiks, sõitsid siin 1973. aasta suvel.
Tänaseks on enamus vanast raudteetammist kasutusele võetud matkarajana, mis kulgeb läbi Mulgimaa metsade, põldude ja väikelinnade.
Matkarada kulgeb valdavalt vanal raudteetammil, st vaiksetel kruusa- ja pinnasteedel. Õisu ja Abja-Paluoja vahel kohati ka suurematel asfaltteedel, sest endine raudteetamm on sealkandis hetkel läbimatu.
Matkarada on märgistatud – nii raudteetammil kui ümbersõitudel. Raudteetammil on liipritele kinnitatud rohkelt vanu raudteefotosid ning raudteega seotud EW ja tsaariaegseid lehelugusid.
NB! Loodi ja Abja-Paluoja vahel pole rada hetkel veel märgistatud. Õisu - Abja-Paluoja lõik viidastakse juulis 2019, Loodi - Õisu lõik sügisel 2019.
Loodi ja Õisu vahel on planeeritud rada praegu kohati väga halvas seisus ning rattaga läbimatu. Raja puhastus- ja parandustööd tehakse septembris 2019. Google kaardil on hetkel märgitud alternatiivne rada.

Kui teil on Viljandi – Mõisaküla Roheliste Rööbaste kohta küsimusi või tähelepanekuid, võtke ühendust Kati-Katri Koppeliga Viljandi vallavalitsusest.

+372 4350112
või kasutage allolevat vormi
Submit
Thank you!