Ainaži-valmiera 85km
Maršrutu iespējams uzsākt no Valmieras stacijas, kur kursē vilciens Rīga – Valga. Zaļā Dzezceļa posmi un to savienojumi dabā ir marķēti.
  Maršruts ved caur laukiem, mežiem, purviem,  pāri upēm, kā arī Ainažu molu. Puikulē maršruts krustojas ar (Lāde) Limbaži - Rūjiena zaļo ceļu. Valmiera, izmantojot LatEst Velo maršrutu, ir savienota ar Ieriķi - Gulbene zaļo ceļu.
• Maršrutā uzstādīti Info stendi, kur var iepazīties ar dzelzceļa vēsturi un objektiem, kas atrodas netālu no maršruta. 
• Maršruts ved cauri lauku apvidiem un maziem ciematiem, kur atrodas veikali un naktsmītnes. 
• Maršurta posmos iespējama neliela motorizēta satiksme, no tuvējām saimniecībām un mājām, kā arī mežistrādes tehnika. 

Valmieras pilsētas dinamiku sajutīsi daudzveidīgajās aktīvās atpūtas iespējās, sporta un kultūras pasākumos, pārsteidzošus dabasskatus atradīsi pilsētas brīvdabā, un senlaicīgas sajūtas radīs vēsturiskās ēkas.
Valmiermuižas alus darītava ir vieta, kur ne tikai brūvē gardu alu, bet arī piekopj latviskās tradīcijas un ciena vēsturiskas vērtības.
Dikļu pils piedāvā gardas maltītes un naktsmājas, tikai 2km no zaļā ceļa. Lūdzam iepriekš sazināties par darba laikiem
Ainažu Ziemeļu mols, ir vieta, kur ļauties mūžīgajam dabas kino saulrietam - seansi- katru vakaru un katrā gadalaikā. Ainažu mols agrāk kalpoja vilciena satiksmei un kravu iekraušanai/izkraušanai 
Zilā kalnā atrodas sena kulta vieta, kā arī apmeklētāju centrs, pieejama ekspozīcija un labierīcības, kā arī iespēja veikt braucienu ar sliežu velosipēdiem pa bijuša kūdras purva sliedēm!
Lūdzam ņemt vērā, ka posma atzars uz Zilokalnu ir iztīrīts (pagrieziens pie bij. Dauguļu stacijas) taču pašlaik vēl nav tilta pār Briedes upi pie kūdras purva, tādēļ iesakām iepriekš sazināties ar Zilākalna tūrisma informācijas centru par iespēju apbraukt/apiet Briedes upi 
Maršruta dažos posmos sastopami latvāņi, lūdzam ievērot uzmanību!

Ainažu mols
Ainažu mols
Bij. dzelzceļa tilts pār Gauju Valmierā (Dzelzītis)
Bij. dzelzceļa tilts pār Gauju Valmierā (Dzelzītis)
Zaļais ceļs un tilts Kocēnu novadā
Zaļais ceļs un tilts Kocēnu novadā
Tilts pār Briedes upi Kocēnu novadā (Eiropas zaļo ceļu asociācijas tilts)
Tilts pār Briedes upi Kocēnu novadā (Eiropas zaļo ceļu asociācijas tilts)