Ainaži-valmiera 85km
Maršrutu iespējams uzsākt no Valmieras stacijas, kur kursē vilciens Rīga – Valga. Zaļā Dzezceļa posmi un to savienojumi dabā ir marķēti.
  Maršruts ved caur laukiem, mežiem, purviem,  pāri upēm, kā arī Ainažu molu. Puikulē maršruts krustojas ar (Lāde) Limbaži - Rūjiena zaļo ceļu. Valmiera, izmantojot LatEst Velo maršrutu, ir savienota ar Ieriķi - Gulbene zaļo ceļu.

Maršruta attālumu informatīvas zīmes uz gulšņiem tiks izvietotas 2019. gada vasarā!
Maršruta posmos atsevišķās vietās sastopami latvāņi, kurus stingri aizliegts aiztikt!

• Maršrutā uzstādīti Info stendi, kur var iepazīties ar dzelzceļa vēsturi un objektiem, kas atrodas netālu no maršruta. 
• Maršruts ved cauri lauku apvidiem un maziem ciematiem, kur atrodas veikali un naktsmītnes. 
• Maršurta posmos iespējama motorizēta satiksme, no tuvējām saimniecībām un mājām.

Valmieras pilsētas dinamiku sajutīsi daudzveidīgajās aktīvās atpūtas iespējās, sporta un kultūras pasākumos, pārsteidzošus dabasskatus atradīsi pilsētas brīvdabā, un senlaicīgas sajūtas radīs vēsturiskās ēkas.
Valmiermuižas alus darītava ir vieta, kur ne tikai brūvē gardu alu, bet arī piekopj latviskās tradīcijas un ciena vēsturiskas vērtības.
Dikļu pils piedāvā gardas maltītes un naktsmājas, tikai 2km no zaļā ceļa
Ainažu Ziemeļu mols, ir vieta, kur ļauties mūžīgajam dabas kino saulrietam - seansi- katru vakaru un katrā gadalaikā. Ainažu mols agrāk kalpoja vilciena satiksmei un kravu iekrašanai/izkraušanai 
Zilā kalnā atrodas sena kulta vieta, kā arī apmeklētāju centrs, pieejama ekspozīcija un labierīcības. 2020. gadā plānota zaļā ceļa Valmiera-Ainaži un Zilākalna savienošana, izmantojot bij. kūdras purva līniju, kura jau iezīmēta drukātajās kartēs